Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://archiwum.nh2010.nazwa.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Nowy Hutnik - manifest

Bycie kibicem piłkarskim to dopingowanie zawodników walczących na murawie z tym samym herbem na piersi, jaki nosisz na szaliku... to snucie domysłów o piłkarzach, którzy trafią do twojego klubu... to oglądanie relacji telewizyjnych, powtórek zdobytych bramek, słuchanie opinii dziennikarzy... komentowanie decyzji trenera... to rozpoczynanie lektury gazety od relacji z meczu twojej drużyny.

Kolejny raz okazuje się, że biało-błękitno-niebieskie barwy wymagają od kibiców Hutnika Kraków dużo więcej.

W przededniu sytuacji, gdy Hutnik nie wystartuje w rozgrywkach ligowych, stoimy przed koniecznością stworzenia drużyny piłkarskiej. To najważniejsze. Musimy przede wszystkim odbudować system, w którym młodzi chłopcy wywodzący się z nowohuckich osiedli, szkolą się po to, by w dorosłej piłce zadebiutować w drużynie reprezentującej Nową Hutę.

To wciąż nie wszystko - musimy wdrożyć przejrzysty model finansowania klubu piłkarskiego.

Pragniemy wśród mieszkańców naszej dzielnicy obudzić uśpioną dumę wynikającą z niepowtarzalności z miejsca, w którym żyją. Dumę potęgowaną przez piłkarzy, których mijamy na ulicy, piłkarzy będących naszymi sąsiadami.

Będziemy dążyć do tego, aby lokalny przedsiębiorca odkrył, że finansowanie sportu, to nie tylko inwestycja w markę lub prosta droga do zwiększenia sprzedaży. Chcemy pokazać, że dbałość o otaczającą nas społeczność buduje więzi działające skuteczniej niż reklama. Wierzymy, że nasz sukces będzie konsekwencją wywieszania w nowohuckich witrynach komunikatu - "Wspieram swoją lokalną drużynę piłkarską".

Zbudujemy klub, którego częścią będzie kibic. Kibicom oddamy prawo podejmowania decyzji. Staniemy się nowohuckimi "Socios".

Wierzymy, że nam się uda. Wiemy jak to zrobić!


Przyłączcie się do nas! Zbudujmy wspólnie Nowego Hutnika - Piłkarską Reprezentację Nowej Huty.